AirBank: Na co se lidé ptají?

Airbank zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky klientů ke svému spořicímu účtu. Dočtete se, proč snižují úrok, co přesně znamená TOP3 garance, nebo zda se budou úrokové sazby zase zvyšovat.

Na otázku, proč banka několikrát snižovala úrok, odpověděla AirBank: ,,Úrokové sazby jsou jako počasí, jejich vývoj nelze předpovědět na půl roku dopředu. Jejich výše závisí na tom, jakou mají peníze právě cenu. Protože u nás i v Evropě cena peněz klesla, klesla i úroková sazba České národní banky téměř na nulu. Na to pak reagovaly snižováním úroků na spořicích účtech téměř všechny banky na trhu. Jen za poslední rok víc než 50krát. I proto si myslíme, že naše TOP3 garance, díky které je váš úrok na spořicím účtu vždy mezi třemi nejvyššími, je opravdu dobrá nabídka. Vždyť kolikrát byste za jediný rok museli změnit banku, abyste si mohli říct, že máte své peníze opravdu dobře uložené?"

Ohledně TOP3 garance pak banka pozapomněla férově dodat, že se vztahuje pouze na spořicí účty bankovních domů, no ale budiž. Airbank se tak může chlubit, že:,,Na třetím místě se obvykle ocitneme jen krátce po snížení úroku, hned na to se zase posuneme zpátky na druhé nebo první místo. Pro zajímavost, spočítali jsme, že z 21 měsíců na trhu jsme byli 19 měsíců nejhůř na druhém místě. Z toho 11 měsíců byla naše sazba vůbec nejvyšší. Úplně narovinu – nikdy nechceme nad ostatními bankami vyčnívat vysokým úrokem příliš dlouho. Lidé by si k nám během pár týdnů uložili takové množství peněz, že bychom je nedokázali ve stejně rychlé době dobře investovat. Nemohli bychom tak vydělat na vysoký úrok, který vám dáváme." Červnové snižování úroků pak obhajuje vysokým přílivem klientů z trhu odcházející Axa Bank.

Na otázku, zda úrok na spořicím účtu banka zvýší, když ho zvednou jiné banky, slibuje AirBank dodržení své garance, že její úrok budy vždy mezi třemi nejvyššími (opět chybí uvedení, že mezi bankovními domy).

Zdroj: AirBank

Nejlepší úrok

spořicí účet / spotřebitelský úvěr

Nejlepší úrok