Kolik zaplatíte ročně za běžný účet?

Možná to berete zcela automaticky. Za vedení běžného účtu se platí. Sto, stopadesát korun měsíčně. Přitom existují bankovní produkty, u kterých tyto poplatky ušetříte. Změnit banku se někdy může vyplatit.

Podívali jsme se na takový typický případ nenáročného klienta banky. Nepoužívá internetové bankovnictví, na účet mu chodí jednou za měsíc průměrná česká výplata, odchází mu pět trvalých platebních příkazů, hotovost vybírá každý týden jednou a výhradně v bankomatu vlastní banky. Jako rezervu má na běžném účtu zůstatek 10.000,- korun. Které banky jsou pro takového klienta nejlepší?

Nejvýhodněji z našeho modelového příkladu vyšla Airbank. Pokud by modelový klient platil každý týden nákup platební kartou, nejen, že by měl celý rok svůj účet zdarma, ale ještě by mu banka připsala na úrocích o pár korun víc, než by si strhla za převodní poplatky.

Pododobně dobře by klient dopadl, kdyby využíval služby Equa Bank nebo Fio banky. Za bankovní služby by (při započtení výnosů z úroků) u těchto účtů skončil nejhůře na nule. Neboli měl by běžný účet po celý rok zdarma.

Změna banky sice není věc, kterou bychom dělali rádi, ale může nám ušetřit několik set až tisíc korun ročně. Proto s emůže skutečně vyplatit.

Nejlepší úrok

spořicí účet / spotřebitelský úvěr

Nejlepší úrok