Půjčky bez registru ihned? Ano, jde to!

Získat slušnou půjčku bez kontroly v registru dlužníků není utopií. Do nepříjemné situace s neočekávanými výdaji se může dostat každý. Stačí nezaviněná nehoda, dosloužení domácího spotřebiče po záruční době nebo jiná nepříjemnost a nečekané výdaje se stanou nutností. Pokud jste si již dříve půjčili, máte auto na leasing či úvěr nebo televizi na splátky, nemusí vám banka vyjít vstříc.

Půjčka? Pro běžnou rodinu realita

V loňském roce zveřejnila Česká národní banka informaci o průměrném dluhu domácností v České republice. Ten dosáhl výše 287.740,- korun. Nejčastěji si rodiny půjčují na hypotéky, spotřebitelské úvěry či na běžné platby (dluh na kontokorentních nebo kreditních kartách). Půjčky na opravu automobilu, vybavení domácnosti, půjčky na splacení předchozích dluhů jsou také velmi časté.

Proč půjčka bez registru?

Využít půjčky bez registru ihned mohou lidé, kteří se dostanou do neočekávaných potíží kvůli neplánovaným výdajům. Jaký je rozdíl u půjčky bez registru? Společnost, která vám půjčku poskytuje, si vás ,,nelustruje,” neboli nezjišťuje v registrech, zda v nich máte záznamy, které by například banku vedly k odmítnutí poskytnutí úvěru nebo hypotéky. Méně známým faktem je, že odmítnutí poskytnutí úvěru se v bankovních systémech archivuje a klientům způsobuje komplikace i po letech, kdy se jejich reálná finanční situace již zlepšila. Výhodou půjček bez registru ihned je možnost splatit ostatní dluhy, a vyhnout se tak například exekuci nebo vyšším nákladů za úroky a poplatky spojené se splácením dřívějších úvěrů. Česká národní banka ve zmíněné zprávě uvádí i rostoucí zájem o půjčky bez registru: ,,Pokles průměrné výše půjčky je mimo jiné způsoben rostoucím zájmem o společnosti, které jsou ochotny poskytnout půjčku i klientům se záznamem v registru dlužníků.”

Potřebujete půjčku bez registru ihned? Na co si dát pozor?

Půjčky bez prověřování registrů poskytují téměř výhradně nebankovní společnosti. Je proto třeba dobře se seznámit s podmínkami, které zájemcům o úvěr bez registru nabízejí. Pozorně byste se měli seznámit nejen s úrokem, ale i s poplatky, které s jeho poskytnutím a se splácením souvisejí. Dobrou společnost poznáte také podle toho, jaké služby nabízí. Pokud se o klienta opravdu zajímá, nabídne mu pomoc i s konsolidací půjček, s vyplacením exekuce nebo zástavy. Dobrou zprávou je, že dle portálu iDnes.cz existují férové nebankovní půjčky. Drobnou nevýhodou u nich může být požadovaná kratší doba splácení úvěru. Ve srovnání s riziky z nesplácených půjček nebo dražby majetku v důsledku uvalené exekuce je to ovšem nevýhoda téměř zanedbatelná.

Nejlepší úrok

spořicí účet / spotřebitelský úvěr

Nejlepší úrok